Programul Zilelor Scolii
27 - 29 Aprilie 2011

 

Miercuri 27 Aprilie 2011

Activitatea

Intervalul orar

Responsabili

Locaţie

Ziua porţilor deschise

10 - 15

Dir. adj. Năvodaru Laurenţiu
Negru Paula
Mujdei Mariana
Ciobanu Iulia
Branza Irina

Corpul A

Vizită la British Council

11 - 13

Brănză Irina
Andronic Mihaela

British Council

Lumi virtuale – concurs de jocuri pe calculator

 

12 - 15

Pravăţ Cristian
Reprezentantul consiliului elevilor

Cabinet de informatică

Expoziţie de pictură

permanent

Călin Isabela
Răileanu Carmen

Hol Corp A

Cupa liceului la Fotbal Semifinale

14 - 16

Comisu Sorin

Teren sport Garabet Ibrăileanu

Tenis de masă – Cupa profesorilor

14 - 16

Amarandei Constantin

Corp D

Cupa liceului la Skandenberg

14 - 16

Ţuchel Eduard

Corp B

Joi 28 Aprilie 2011

Activitatea

Intervalul orar

Responsabili

Locaţie

Ziua porţilor deschise

10 - 15

Dir. adj. Năvodaru Laurenţiu
Negru Paula
Mujdei Mariana
Ciobanu Iulia
Branza Irina

Corpul A

Omagiul adus şcolii la 171 de ani în cadrul colectivelor de elevi

10 – 15

Diriginţi
Bostan Clementin
Mosu Cristina
Moldovan Mihaela

Sala de festivităţi

Viitorul Terei: Incotro!
Sesiune de referate şi comunicări în format electronic pentru elevi.

11 - 13

Coordonator: Avram Carmen şi profesori din catedrele de istorie, geografie,  socio-umane, religie

Cabinet multimedia

Experimente de laborator inedite, filme educaţionale ,,Chimia suntem noi!”

11 - 13

Slatineanu Tamara Condrea Corina, Curelariu Liliana

Laborator de chimie

Învăţăm fizica experimentând – sesiune de referate şi experimente

11 - 13

Amancei Victoria

Laboratorul de fizică

Expoziţie cu materiale realizate de elevi, postere portofolii

9 - 16

Amancei Victoria

Holul şcolii

Prezentare de noi mijloace de predare – tabla interactivă, soft educaţional

11 - 12

Cretu Ciprian
Tansanu Florin
Floroaia Florin
Pavel Marius

Cabinet Matematică

Lumi virtuale – concurs de jocuri pe calculator

12 - 14

Pravăţ Cristian
Reprezentantul consiliului elevilor

Cabinet de informatică

Sesiune de comunicări ştiinţifice ale elevilor ,,Tehnica la zi”

11 - 12

Diaconiţa Aurora
Chiriac Cătălin
Dumitru Rodica

Cabinet mecanică, Cabinet de construcţii  II,
Cabinet ecologie

Educaţia tehnică în context european – Prezentarea stadiului implementării proiectelor POS DRU

12 - 13

Diaconiţa Aurora
Chiriac Cătălin

Cabinet construcţii I

Workshop Saptămâna mare şi Paştele Holy Week and Easter

11 - 12

Manuela Ivan
Mariana Mujdei

Cabinet limbi moderne

Lecţie demonstrativă – prezentare limba franceză

12 - 13

Julieta Vintila
Roxana Ilieş

Cabinet limbi moderne

Expoziţie de pictură

permanent

Călin Isabela
Răileanu Carmen

Hol Corp A

Cupa liceului la Fotbal; Finale

11 - 13

Comisu Sorin

Teren sport Garabet Ibrăileanu

Cupa liceului la Tenis de masă fete, băieţi, mixt

11 - 13

Amarandei Constantin
Tansanu Florin

Corp D

Cupa liceului la Şah fete, băieţi

11 - 13

Amarandei Constantin
Pintilie Constantin
Manta Dan

Corp D

Concurs de verificare a cunoştinţelor din sport, ,,Mens sana in corpore sano” cu tema ,,Jocurile olimpice antice şi moderne”

13 - 15

Comisu Sorin

Corp D

Vineri 29 Aprilie 2011

Activitatea

Intervalul orar

Responsabili

Locaţie

Slujbă religioasă

9 – 9,30

Caia Mariana
Bologa Ana

Cancelarie / Curtea şcolii

Primirea invitatilor

9 – 10

Manta Dan
Poienar Alexandru
Maxim Virgil
Filip Paul
Sofronie Rodica
5 elevi+5 eleve

Cancelarie / Curtea şcolii, corp ,,A”

,,Arc peste timp”, Intalnire intre generatii !
Lansarea imnului si prezentarea drapelului scolii

10 – 10,15

Directori
Profesor de muzica
Profesor desen

Sala de festivităţi

Cuvantul oficialităţilor

10,15 – 10,45

Directori

Sala de festivităţi

Moment artistic I

10,45 - 11

Moşu Cristina
Ciobanu Iuliana
Cosarca Liliana

Sala de festivităţi

Premierea elevilor şi profesorilor cu rezultate deosebite la concursurile si olimpiadele naţionale, predarea ştafetei intre promoţii

11 – 11,15

Directori

Sala de festivităţi

Moment artistic II

11,15 – 11,30

Moşu Cristina
Ciobanu Iuliana
Cosarca Liliana

Sala de festivităţi

Lansare revistei şcolii şi a anuarului

11,30 – 11,45

Bostan Clementin
Chiriac Catalin

Sala de festivităţi

Moment artistic III

11,45 – 12

Moşu Cristina
Ciobanu Iuliana
Cosarca Liliana

Sala de festivităţi

Premierea elevilor şi profesorilor cu rezultate deosebite la concursurile si olimpiadele judeţene

12 – 12,30

Directori

Sala de festivităţi

Moment artistic IV

12,30 – 13,15

Moşu Cristina
Ciobanu Iuliana
Cosarca Liliana

Sala de festivităţi

Intalnire intre generatii
 coctail

13,30

Directori

Cancelarie corp A
















































Ministerul Educatiei Cercetarii si Tineretului  |   ISJ Iasi  |   Didactic.ro  |   e-scoala.ro
Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Iasi